کد خبر : 58438
تاریخ : 1402/12/7
گروه خبری : ایران و جهان

‌وام 20 میلیون تومانی خرید شب عید را چطور بگیریم؟


هگمتانه، گروه ایران و جهان: به گفته معاون اتاق اصناف ایران متقاضیان دریافت تسهیلات اعتباری 20 میلیون تومانی می‌توانند با مراجعه به سایت عید تا عید درخواست دریافت تسهیلات را ثبت کنند و مشمول دریافت این تسهیلات ‌شوند.
‌علی محمودیان درباره اعطای تسهیلات اعتباری برای خرید شب عید، اظهار کرد: اعطای تسهیلات اعتباری برای خرید شب عید از مدتی پیش آغاز شده است اما این طرح در سال آینده نیز ادامه دار خواهد بود تا به مرور زمان درصد بیشتری از جامعه بتوانند از تسهیلات اعتباری بهره‌مند شوند.
معاون اتاق اصناف ایران اظهار کرد: طرح اعطای تسهیلات اعتباری عید تا عید با شعار «زمستان خرید کنید و بهار پرداخت کنید»، به تازگی آغاز شده است و تاکنون جامعه آماری بزرگی برای اعطای تسهیلات توسط بانک‌ها اعتبار‌سنجی نشده‌اند اما اجرای این طرح براساس سیاست مشترک دولت و وزارت اقتصاد در حال توسعه است تا حتی بعد از ایام نوروز مردم بتوانند از مزایای این طرح بهره مند شوند.
محمودیان اظهار کرد: متقاضیان استفاده از تسهیلات اعتباری عید تا عید می‌توانند با مراجعه به سایت https://eidtaeid.irدرخواست خود را ثبت کنند و در صورتی که این افراد در پرداخت وام‌های دریافتی قبلی خود از بانک‌ها خوش حساب بوده‌اند و بانک مرکزی خوش حسابی آنها را تأیید کند، مشمول دریافت این تسهیلات اعتباری می‌شوند و برای دریافت این تسهیلات نیازی به ضامن، چک و غیره نیست.
وی‌ افزود: براساس تفاهمنامه مشترک بین بانک‌های تجارت و مهر ایرانیان با اتاق اصناف ایران، مقرر شد‌ به هر فرد متقاضی بعد از اعتبار‌سنجی، مبلغ 20 میلیون تومان تسهیلات اعتباری بدون سود اعطا شود.وی گفت: این تسهیلات اکنون به متقاضیان واجد شرایط پرداخت و در اردیبهشت ما توسط بانک از گیرنده تسهیلات دریافت می‌شود، البته به مرور بانک‌های دیگری از جمله رسالت به این طرح افزوده می‌شوند.
محمودیان بیان داشت: با توجه به اینکه این طرح در حال توسعه است در آینده نیز با در نظر گرفتن شرایطی، اعطای تسهیلات 150 میلیون تومانی نیز توسط بانک‌ها به متقاضیان، دنبال می‌شود‌.
وی بیان داشت: متقاضی می‌تواند با مراجعه به سایت مذکور تقاضای خود را ثبت و در صورتی که تأیید اعتبار شد در همان لحظه تسهیلات به حساب فرد واریز می‌شود.
معاون اتاق اصناف ایران بیان داشت: اعتبارسنجی توسط بانک مرکزی دریافت می‌شود و لذا مشتری در صورت تأیید صلاحیت آنلاین اعتبار را دریافت و به صورت آنلاین می‌تواند تسهیلات اعتباری را خرج کند.
به نقل از فارس، محمودیان افزود: دریافت کنندگان تسهیلات اعتباری می‌توانند با مراجعه به تمام واحدهای صنفی که در سایت (عید تا عید) مشارکت کرده‌اند خرید کنند و تسهیلات دریافتی اعتباری را خرج کنند.

افزایش ضریب نفوذ دانش در دامپروری‌ها با انجام فعالیت‌های ترویجی
هگمتانه، گروه ایران و جهان: رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی بر لزوم افزایش ضریب نفوذ دانش تولید شده در مؤسسه‌های تحقیقاتی با هدف افزایش بهره‌وری تولیدات دامی تأکید کرد.
«حسن خمیس‌آبادی» با بیان این‌که یکی از وظایف مؤسسه تحقیقات علوم دامی مدیریت دانش و انتقال آن در سطح بهره‌برداران، شرکت‌های فعال و دامداران است گفت: ارتباط بسیار خوبی بین سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و به‌تبع آن مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور با بخش اجرایی وجود دارد.
رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی افزود: با توجه به شعار افزایش ضریب نفوذ دانش در واحدهای دامپروری که توسط مؤسسه تحقیقات علوم دامی دنبال می‌شود، باید در نظر گرفت که دانش زمانی ارزشمند است که ارزش‌ افزوده برای دامدار ایجاد کرده و ریالی به درآمد کشاورز اضافه کند، تنها در این صورت می‌توان ادعا کرد که دستاوردهای مؤسسه یک دانش فنی قابل ‌اتکا است.
خمیس‌آبادی ادامه داد: در کنار مؤسسه تحقیقات علوم دامی، محققان معین و مروجان ارشد در سطح کشور و رودررو اطلاعات را در اختیار کشاورزان و دامداران در سطوح مختلف قرار می‌دهند، وظیفه مؤسسه آموزش و ترویج نیز انتقال دانش تولید شده در مؤسسه‌ها در قالب کاروان‌های ترویجی به عرصه است.
وی تصریح کرد: این کاروان‌ها مشتمل بر تعدادی از محققان مؤسسه علوم دامی در رشته‌های مختلف است که استان به استان دانش را در اختیار کشاورزان و بهره‌برداران قرار می‌دهند.
به نقل از ایرنا، رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی گفت: اقدام دیگر این مؤسسه، انتقال‌ یافته‌ها در قالب مزارع آزمایشی و الگویی است، به طوری که بعضی استان‌ها، دامداری‌ها و مرغداری‌ها به ‌صورت آزمایشی به عنوان الگو انتخاب شده‌اند و تمام یافته‌های تحقیقاتی محققان ما در زمینه‌های مرتبط در این مزارع به صورت عملی اجرا می‌شوند.

  لینک
http://www.hegmataneh-news.ir/sl/58438