صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۸
اسفند
۱۴۰۱

شماره
۵۳۱۱

امروز: ۷ (فروردین) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Monday 2023 (Mar) 27

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، یکی از عوامل موفقیت امام خمینی(ره) را ارتقای سطح آگاهی‌های سیاسی و اجتماعی مردم دانست و با اشاره به اینکه یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های امام خمینی(ره) احیای گفتمان سیاسی مبتنی بر مکتب مترقی شیعه است گفت: راز موفقیت و ماندگاری انقلاب اسلامی امروز هم بر همین توسعه بینش سیاسی مردم استوار است.
به گزارش هگمتانه، آیت‌ا... حبیب الله شعبانی روز چهارشنبه در دیدار با مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی به مناسبت آغاز دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی، یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های امام خمینی(ره) را احیای گفتمان سیاسی مبتنی بر مکتب مترقی شیعه برشمرد و اظهار کرد: ما تمدن غربی نیستیم که بر جهل جامعه استوار باشیم، هرچه آگاهی جامعه افزایش یابد حقانیت نظام روشن‌تر می‌شود.
وی تصریح کرد: اسلام جامعه را به علم آموزی تشویق می‌کند در صورتی که جوامع غربی از جهالت مردم سود می‌برند و به قدرت می‌رسند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان، تلاش برای افزایش آگاهی‌های سیاسی جامعه را وظیفه همه مسوولان اعلام کرد و گفت: اگر مردم شهید نمی‌دادند و زندان نمی‌رفتند این انقلاب شکل نمی‌گرفت و چه زجرهایی کشیده شد تا ملت به اینجا رسیدند.
آیت‌ا... شعبانی، خدمت به مردم را یک تکلیف شرعی و فرصت خدادادی برشمرد و اظهار کرد: مردم اگر بدانند که مسوولان با آنها صادق هستند، حسن نیت دارند و سطح زندگی آنها با مردم یکی است با مسوولان همراهی می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه امام(ره) با یک بیانیه جامعه‌ای را به حرکت درمی‌آورد افزود: مردم باید باور داشته باشند که مسوولان توانایی حل مشکلات را دارند.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه حل و فصل مشکلات اقتصادی مردم در ایام الله دهه مبارک فجر در دستور کار مدیران و مسوولان قرار گیرد، ابراز امیدواری کرد که آرمان‌های بلند انقلاب با وحدت، همدلی و هم‌افزایی مدیران محقق شود.
آیت‌ا... شعبانی سیاست را مدیریت دنیا و آخرت معنا کرد و افزود: امام خمینی(ره) گفتمان سیاسی و مبتنی بر مسائل شیعی را احیا و وارد عرصه اجتماعی کرد و شرایط را برای تحقق آن مهیا دید.
وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه امور را بر مصلحت واقعی جامعه پیش می‌برد ادامه داد: امام خمینی(ره) شخصیت عظیمی است که نظم نوین جهانی را به چالش کشید.
امام جمعه همدان اظهار کرد: مقام معظم رهبری در طول 30 سال همیشه حرفش حرف مردم بوده و امروز دشمن از این ناراحت است و می‌خواهد اهداف خود را استبدادی به پیش ببرد و فرهنگ و گفتمان خود را به‌زور در دنیا حاکم کند.
آیت‌ا... شعبانی تصریح کرد: دیکتاتور واقعی کسی است که می‌خواهد دنیا را یکپارچه تحت سلطه خود قرار دهد و این ولایت فقیه است که در مقابل استبداد می‌ایستد.

 قاسمی فرزاد: پیمان ناگسستنی مردم با آرمان‌های انقلاب، راه امام(ره)، شهدا و ولایت فقیه
استاندار همدان نیز بصیرت افزایی برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن را ضروری دانست و گفت: راهکار مهم برای مبارزه با جنگ ترکیبی سخت و نرم دشمنان اطلاع رسانی درست و تبیین دقیق دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
علیرضا قاسمی فرزاد افزود: در شرایط حساس کنونی، ضرورت داد که وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم و اجازه ندهیم دشمن از هر راهی نفوذ کند چراکه تمام تلاش دشمنان ناکارآمد نشان دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی و مسؤولان است.
وی ادامه داد: مردم ایران در پیروی از آرمان‌های انقلاب، راه امام(ره)، شهدا و ولایت فقیه و مقام معظم رهبری عهد و پیمان ناگسستنی بسته اند.
قاسمی فرزاد تصریح کرد: مجموعه دستگاه‌های دولتی، بخش‌های خصوصی و شهرداری‌ها برای حفظ وحدت با بصیرت افزایی و تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب در مقابل توطئه‌ها ایستاده اند و آن را خنثی می‌کنند.
استاندار همدان با اشاره به اینکه امام(ره) آمد که بساط ظلم و ستم طاغوت را از بین ببرد افزود: این انقلاب تحول بزرگی در مسیر تاریخ به وجود آورد و در دوران حضور با برکت امام(ره) امپراتوری شرق به هم ریخت.
قاسمی فرزاد با بیان اینکه انقلاب آمد و مردم را از ظلمت نجات داد گفت: ما فراموش نمی‌کنیم که چه کسانی در آن زمان بر مردم حکومت می‌کردند که از نوک پا تا سر در فساد و تباهی بودند.
وی تأکید کرد: این وعده الهی بود که نظام الهی بر رژیم ستم شاهی پیروز شود و امام و جانشین صالح آن آمدند و با یک نگاه راهبردی صحیح ما را در مسیر هدایت قرار دادند و مسیر هدایت به غیر از راه سختی به دست نمی‌آید.
استاندار همدان با بیان اینکه برکت خون شهدا و رهبری داهیانه نظام را بیمه کرده است افزود: راه‌اندازی جنگ ترکیبی دشمن برای کینه سال‌های پیش از مردم ما است که با طراحی نقشه‌ها خیال داشت کار نظام را یکسره کند اما نقشه‌های آنها خنثی شد.
همچنین نواختن زنگ انقلاب در سالن ورزشی شهید کورکچی حصار علی آباد با حضور مسؤولان و امام جمعه همدان دیگر مراسم اولین روز از دهه فجر همدان بود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: