صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۸
اسفند
۱۴۰۱

شماره
۵۳۱۱

امروز: ۷ (فروردین) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Monday 2023 (Mar) 27

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان گفت: تعیین رابط اچ اس ای(HSE) در هر معاونت و منطقه شهرداری به منظور پیگیری سیاست‌های تعریف شده کمیته اچ اس ای، گام اول در پیشبرد اهداف این کمیته است.
به گزارش هگمتانه، مهدی حیدری در جلسه کمیته اچ اس‌ای و با حضور اعضا با بیان اینکه طبق ماده 55 قانون شهرداری، شناسایی و رفع خطر در محیط‌های شهری وظیفه شهرداری‌هاست و باید بودجه فعالیت‌های ارزیابی خطر و شناسایی خطرات و اقدامات متناسب در بودجه سالیانه شهرداری دیده شود، اظهار کرد: باید بر اساس این بودجه ساختارها تعریف شود.
وی به نقش نظارتی و سیاست‌گذاری شورا اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی شهر نمی‌تواند در اجرا ورود کند و با توجه به این مهم باید نقش سیاست‌گذاری و نظارتی آن در نظر گرفته شود.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: تعیین یک رابط اچ اس‌ای در هر معاونت و منطقه شهرداری، گام اول در پیشبرد اهداف این کمیته است و این رابط‌ها موظف به پیگیری سیاست‌های تعریف شده کمیته اچ اس‌ای هستند.
حیدری کمیسیون فنی عمرانی را ظرفیتی خوب برای کمیته اچ اس‌ای برشمرد و افزود: حتی برخی موارد مطرح شده در کمیته به کمیسیون فنی عمرانی ارجاع و حتی مباحث ضروری‌تر در صحن شورا مطرح خواهد شد.
وی برگزاری همایش و کارهای اقناعی و آموزشی را از دیگر اقدامات خوب قابل پیگیری در کمیته اچ اس‌ای دانست و تصریح کرد: برگزاری همایش‌ها برای مجریان ذیصلاح ساختمانی کار انسجام بخشی خوبی است.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: پایش موارد از طریق گزارش‌های مردمی، استفاده از ظرفیت سامانه 137 و برون‌سپاری بخشی از موضوعات نیز از دیگر اقدامات مؤثر در این حوزه خواهد بود.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حیدری در خصوص درخواست اعضا مبنی بر تشکیل دبیرخانه نیز خاطرنشان کرد: محدودیتی در تعریف دبیرخانه ذیل کمیته اچ اس‌ای وجود ندارد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: