صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۸
اسفند
۱۴۰۱

شماره
۵۳۱۱

امروز: ۷ (فروردین) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Monday 2023 (Mar) 27

عناوین صفحههگمتانه، گروه ورزش: نخستین دوره مسابقات والیبال برفی قهرمانی کشور در حالی قرار است از 23 بهمن ماه جاری به میزبانی همدان در دهکده گردشگری تفریحی گنج نامه برگزار شود که شاهد حضور بیش از یکصد والیبالیست مطرح خواهد بود.
والیبال برفی یک ورزش گروهی زمستانی است که توسط دو تیم از سه بازیکن در زمین برفی تقسیم شده توسط یک تور انجام می‌شود و از همین رو، برگزاری این رویداد مهم ملی می‌تواند پس از سال ها، زمستان یخ زده گردشگری همدان در حوزه ورزش را در حرارت رقابت بهترین‌های والیبال کشور ذوب کند.
رقابت‌های والیبال برفی که اگرچه یکبار به صورت تورنمنت سال 97 به میزبانی پیست بین المللی اسکی دیزین برگزار شد اما حالا با ایجاد ساختار رسمی در فدراسیون والیبال، قرار است به میزبانی همدان شاهد برگزاری نخستین دوره قهرمانی کشور باشیم.
اگرچه میزبانی این رویداد هزینه بالایی را برای والیبال همدان به دنبال دارد اما مشارکت حامیان مالی بخش خصوصی باعث شده تا این استان در تأمین هزینه‌ها مشکلی نداشته باشد.
برگزاری مسابقات در دهکده گردشگری تفریحی گنج نامه به عنوان یکی از زیباترین نقاط کوهستانی و گردشگری کشور، حضور پرشمار استان‌ها در این مسابقات را بیش از پیش ترغیب کرده است.
دهکده گنج نامه که طی سال‌های گذشته همواره یکی از حامیان بخش خصوصی در میزبانی و برگزاری رویدادها و برنامه‌های ورزشی استان همدان در سطح ملی و فراملی بوده است، این بار نیز یکی از ورزش‌های نوپا و جذاب را در رشته والیبال پذیرا خواهد بود.
فضای گسترده این دهکده با ایجاد 2 زمین تمرین و مسابقه‌ای ورزش والیبال برفی، این مکان را آماده تبدیل به کمپ دائمی مسابقات و میزبانی اردوهای تیم ملی کرده است.
مجموعه دهکده گنج نامه با برخورداری از سوئیت‌های اقامتی، جاده سلامت و فضای گسترده برای انجام تمرینات هوازی و آمادگی جسمانی، در کنار ایجاد این زمین والیبال برفی می‌تواند بستر خوبی برای تشکیل اردوهای تیم ملی باشد.

همدان مستعد در والیبال برفی
رئیس هیأت والیبال استان همدان در این باره گفت: رشته «والیبال برفی» برای نخستین بار در این استان راه‌اندازی و فعال شده و معتقدیم با برنامه‌ریزی میان مدت و بلند مدت می‌توانیم قطب قهرمان پروری در این ورزش باشیم.
«حمید بادامی نجات» اظهار کرد: با توجه به تصمیم فدراسیون جهانی برای برگزاری مسابقات والیبال روی برف در المپیک 2024، این رشته ورزشی در کشور راه‌اندازی شده و به دنبال آن در همدان نیز ایجاد کرده ایم.
وی افزود: همدان از استان‌های سردسیر و با اقلیم برفی کشور است که زمینه و ظرفیت مناسب برای ایجاد و توسعه این رشته ورزشی در استان فراهم است.
بادامی نجات خاطرنشان کرد: با وجود استعدادهای نخبه ورزشی، می‌توانیم استان همدان را به یکی از قطب‌های اصلی رشته والیبال برفی در کشور تبدیل کنیم و برای تحقق این مهم باید زیرساخت‌ها و امکانات موردنیاز در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه ایجاد شود.
وی خاطرنشان کرد: همدان با برخورداری از شرایط اقلیمی کوهستانی و سردسیر، در نیمه دوم سال همواره مملو از برف است و بهترین وضعیت را برای توسعه ورزش والیبال برفی به خصوص در دامنه‌های کوه مهیا ساخته و از این ظرفیت نهایت استفاده را خواهیم کرد.

تبدیل همدان به کمپ تیم‌های ملی
رئیس هیأت والیبال همدان ادامه داد: باتوجه به ظرفیت بسیار خوب در توسعه ورزش‌های زمستانی در همدان، به دنبال ایجاد نخستین کمپ تیم‌های ملی والیبال برفی کشور در همدان هستیم.
بادامی نجات افزود: دامنه‌های الوند به ویژه دشت میشان زیرساخت لازم را برای ایجاد زمین والیبال برفی را دارد ضمن اینکه امکانات خوب دهکده گردشگری گنج نامه از جمله سوئیت‌های اقامتی مجهز و تله کابین، شرایط خوبی را برای تبدیل این منطقه به کمپ دائمی تیم‌های ملی ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: برای جانمایی جهت ایجاد زیرساخت والیبال برفی کارشناسی‌های لازم انجام شده است و به زودی اقدام لازم را انجام خواهیم داد.
بادامی نجات خاطرنشان کرد: کمیته والیبال برفی فدراسیون نیز برای ایجاد این ورزش برنامه‌ریزی کرده و در این راستا میزبانی مسابقات قهرمانی کشور را نیز در همدان خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: این پیکارها از 23 الی 25بهمن ماه امسال همزمان با جشنواره زمستانی استان همدان، به میزبانی دهکده گنج نامه برگزار خواهد شد.
رئیس هیأت والیبال همدان اظهار کرد: به دنبال میزبانی دائمی این رویداد مهم کشوری در همدان هستیم و رایزنی‌های لازم را برای درج تاریخ مسابقات به صورت سالانه در تقویم فدراسیون والیبال نیز انجام داده ایم.
وی بیان کرد: فراخوان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور را به تمامی استان‌ها ارسال کرده ایم ضمن اینکه درصدد هستیم این مسابقات از شبکه ورزش نیز پخش مستقیم شود.
بادامی نجات ادامه داد: کمیته‌های مختلف را برای هماهنگی‌های بهتر در میزبانی شایسته مسابقات والیبال برفی قهرمانی کشور تشکیل داده ایم و از تمامی ظرفیت‌ها در برگزاری باشکوه این رقابت‌ها کمک می‌گیریم.

حمایت همه جانبه در توسعه ورزش والیبال برفی
مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: والیبال جزو هیأت‌های موفق دستگاه ورزش است که در سال‌های گذشته به خصوص یکسال اخیر رشد قابل توجهی در بخش‌های مختلف داشته و اکنون نیز با راه‌اندازی رشته والیبال برفی، حمایت همه جانبه خواهیم داشت.
علی حقیقی افزود: احیای ورزش‌های زمستانی یکی از رویکردهای اصلی مدیریت دستگاه ورزش است که در نخستین اقدام پیست اسکی تاریک‌دره را پس از سال‌ها بلاتکلیفی، به صورت منظم فعال کرده ایم و اکنون نیز حمایت لازم را از رشته نوپای والیبال برفی داریم.
وی اضافه کرد: میزبانی والیبال برفی قهرمانی کشور قطع به یقین دستاوردهای بسیار خوبی برای استان همدان خواهد داشت و به دنبال برگزاری شایسته این رویداد ملی هستیم.
حقیقی با تأکید بر اینکه هیأت‌های ورزشی در توسعه صنعت گردشگری برنامه‌ریزی داشته باشند، گفت: میزبانی رویدادهای ملی یکی از برنامه‌های مهم و تأثیرگذار در توسعه گردشگری ورزشی است.
وی ادامه داد: همدان با توجه به زیرساخت‌های بسیار مطلوب ورزشی در کنار جاذبه‌های گردشگری، یکی از استان‌های مستعد در رونق صنعت گردشگری است.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان خاطرنشان کرد: باتوجه به ظرفیت‌های بالقوه ورزش‌های زمستانی، آمادگی هرگونه میزبانی رویدادهای ملی و حتی فراملی را داریم و انتظار می‌رود فدراسیون‌ها توجه لازم را به این استان داشته باشند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: