صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۳
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۳

امروز: ۳ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Monday 2023 (Sep) 25

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان خواستار راه‌اندازی و پیگیری کتابخانه سیار در استان همدان شد.
به گزارش هگمتانه، حسن رضانیا ظهر سه شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال جاری، اظهار کرد: مسأله انتخاب و مشارکت همگانی به همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها ارتباط دارد و همه تکلیف دارند که نیم نگاهی به اسفند ماه داشته باشند.
وی یادآور شد: انتخابات مظهر تجلی، اقتدار و عزت مردم ایران اسلامی است بنابراین باید به عنوان تکلیف به آن نگاه کرده و از همه ظرفیت‌هایی که داریم استفاده کنیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان در ادامه صحبت‌های خود با تصریح بر اینکه کتابخانه‌های عمومی به مسأله انتخابات به عنوان یک برنامه جدید توجه کنند، افزود: با توجه به وجود 33 انجمن کتابخانه عمومی در استان همدان باید از این ظرفیت به صورت ویژه استفاده کرد و علاوه بر همدان همه کتابخانه‌های عمومی در کشور می‌توانند در این اتفاق سهیم شوند؛ چراکه کتابخانه‌های عمومی یک شبکه بی نظیر در کشور هستند که ظرفیت بسیار بالایی دارند.
رضانیا با بیان اینکه یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری زنگ مطالعه در آموزش و پرورش است، تصریح کرد: بنابراین لازم است که اداره کل آموزش و پرورش، کتابخانه‌های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان با برقرار تعامل نسبت به راه‌اندازی زنگ مطالعه در سال تحصیلی جدید اقدام کنند.
وی، خواستار راه‌اندازی و پیگیری کتابخانه سیار در استان همدان شد و گفت: با سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان یک کتابخانه سیار به شهرستان نهاوند اختصاص یافت و باید در سایر نقاط استان نیز پیگیری شود.
به نقل از مهر، معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی حدود 60 خدمت به مردم ارائه می‌دهد اما به خوبی به اطلاع مردم نرسیده است، اضافه کرد: از سوی دیگر شهرداری‌ها باید نسبت به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی جدیت داشته باشند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: