صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۳
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۳

امروز: ۴ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Tuesday 2023 (Sep) 26

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه شهرستان: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: تصادفات رانندگان دارای گواهینامه پایه سوم که کمتر از یک سال از دریافت گواهینامه آنها می‌گذرد در این شهرستان رو به افزایش است.
به گزارش هگمتانه، سرهنگ فرخ جمالی روز دوشنبه بیان کرد: نداشتن مهارت کافی در کنترل وسیله نقلیه و تردد با سرعت غیرمجاز مهمترین علت تصادف رانندگان دارای گواهینامه پایه سوم است که این طیف پنج تا هفت درصد از سوانح خسارتی و جرحی را به خود اختصاص دادند.
وی تأکید کرد: در صورت بروز سوانح رانندگی توسط رانندگانی که کمتر از یک سال از دریافت گواهینامه آنها می‌گذرد و محدودیت‌های پیش‌بینی شده در قانون را رعایت نکردند، شرکت‌های بیمه گر به هیچ وجه خسارت خودرو یا دیه را پرداخت نمی‌کنند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان اظهار کرد: افرادی که گواهینامه پایه سوم رانندگی می‌گیرند برای کسب مهارت و تجربه در امر رانندگی باید در سال نخست رانندگی ضوابط و محدودیت‌های پیش‌بینی شده به منظور ارتقای مهارت را رعایت کنند.
سرهنگ جمالی ادامه داد: بر اساس قوانین راهور باید رانندگان دارای گواهینامه پایه یک، 2 یا فردی که بیش از یک سال از دریافت گواهینامه اش می‌گذرد، افراد دارای گواهینامه پایه سه را در سه ماه نخست رانندگی همراهی کنند.
وی بیان کرد: افرادی که به تازگی گواهینامه پایه سوم دریافت کردند در یک سال نخست مجاز به رانندگی در مسیرهای برون شهری نیستند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: