صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۷
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۲

امروز: ۲۷ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Jul) 17

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: انجام آسفالت محفاظتی (اسلاری سیل) در 50 کیلومتر هزینه اجرای طرح‌ها را 80 درصد کاهش و عمر آسفالت را سه تا چهار سال افزایش داده است.
به گزارش هگمتانه، مهرداد آهکی روز یکشنبه اظهار کرد: برای راه‌هایی که آسفالت آنها به طور کامل خراب شده روکش مقاومتی و برای آسفالت در آستانه تخریب روکش محافظتی استفاده می‌شود.
وی اضافه کرد: آسفالت‌هایی که به شکل پوست سوسماری درنیامده و دارای ترک‌های کوچک 2 تا سه میلیمتری و جاده شن زده است از روکش محافظتی برای جلوگیری از نفوذ آب به زیر آسفالت و تخریب آن، استفاده می‌شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان افزود: مسیر شن زده به جاده‌هایی اطلاق می‌شود که قیر سطح جاده از بین رفته و سنگ دانه‌ها از سطح آسفالت بالاتر آمده است.
آهکی ادامه داد: سال گذشته 34 کیلومتر آسفالت محافظتی در مسیرهای چهار شهرستان اجرایی شد و امسال قرار است این کار در سطح 66 کیلومتر در پنج شهرستان اجرایی شود که امسال تاکنون در 16 کیلومتر از راه‌های استان همدان آسفالت محافظتی پخش شده است.
به نقل از ایرنا، وی بیان کرد: هزینه اجرای هر کیلومتر آسفالت مقاومتی بین 30 تا 40 میلیارد ریال است در حالی که هزینه آسفالت محافظتی هشت تا 9 میلیارد ریال برآورد می‌شود یعنی با این کار می‌توان علاوه بر افزایش عمر آسفالت، هزینه را تا 80 درصد کاهش داد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: