صفحه 6      شماره  2322      چهارشنبه 17 خرداد 1391


وزنه بردار ملايري پس از 5 سال به ايران بازگشت
ديدار قهرمان المپيک و جهان در فدراسيون وزنه‌برداري

هگمتانه – سرويس ورزش: شاهين نصيري نيا، قهرمان ارزنده وزنه برداري شهرستان ملاير که پس از 5 سال به ايران بازگشت و با حضور در فدراسيون وزنه برداري با حسين رضازاده ديدار و گفت و گو کرد.
دارنده مدال طلاي مسابقات جهاني 1999 آتن که طي سال‌هاي اخير ضمن ادامه تحصيل در آمريکا، حرفه مربيگري را به صورت حرفه‌اي و آکادميک دنبال کرده است، در اين ديدار ضمن تبريک موفقيت‌هاي وزنه‌برداري ايران طي 2 سال اخير، انتخاب حسين رضازاده به عنوان رئيس فدراسيون و بعد از آن حضور کوروش باقري در رأس تيم‌هاي ملي را بهترين اتفاقات ممکن براي وزنه برداري ايران قلمداد کرد و گفت: قرار گرفتن ايران روي سکوهاي اول تا سوم مسابقات جهاني جوانان و بزرگسالان و همينطور کسب سهميه کامل حضور در المپيک نشانگر عملکرد خوب فدراسيون وزنه برداري در اين سال‌ها بوده و من واقعا خوشحالم که شرايط امروز وزنه‌برداري، خيلي بهتر از آن زماني است که از ايران رفتم.
نصيري‌نيا که گفته مي‌شود براي پذيرفتن هدايت يکي از تيم‌هاي آسيايي آمده است، دراين باره نيز گفت: يکسري پيشنهادها براي مربيگري از کشورهاي آسيايي دارم اما هنوز هيچ چيز قطعي نشده است و من در حال بررسي دقيق شرايط هستم.
حسين رضازاده نيز در اين ديدار ضمن خوشامدگويي به شاهين نصيري نيا و تشريح آخرين وضعيت تيم ملي وزنه برداري کشورمان براي حضور در المپيک 2012 لندن، خطاب به اين قهرمان سابق وزنه برداري ايران گفت که وي مي‌تواند روي کمک و حمايت همه جانبه فدراسيون وزنه برداري براي مربيگري‌اش در هر يک از تيم‌هاي آسيايي حساب کند.
شاهين نصيري‌نيا که در دو المپيک 2000 و 2004 حضور داشته است علاوه بر مدال طلاي سال 1999 جهان، مدال طلاي بازيهاي آسيايي 1998 بانکوک، مدال طلاي قهرماني آسيا 1999 ووهان چين و مدال برنز اين بازيها در سال 2005 آلماتي قزاقستان را نيز در کارنامه دارد.