صفحه 4      شماره  3689      چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396


"مهر جانان" پذيراي علاقه‌مندان به خوشنويسي در مجتمع شهيد آويني
هگمتانه- گروه خبر: نمايشگاه خوشنويسي "مهر جانان" با عرضه 50 اثر هنري در مجتمع  فرهنگي شهيد آويني همدان داير شد.
مهري فتاحي‌زعيم، هنرمند خوشنويس همداني در گفتگو با خبرنگار هگمتانه با بيان اينکه از سال 79 کار خوشنويسي را آغاز کردم، گفت: در سال 82 موفق به اخذ درجه ممتاز از اساتيد خود شدم.
وي ادامه داد: اين سومين نمايشگاهي است که به صورت انفرادي برگزار کرده‌ام و البته پيش از اين نيز در نمايشگاه‌هاي مشترک با ساير هنرمندان حضور داشته‌ام.
فتاحي‌زعيم با اشاره به اينکه در اين دوره از نمايشگاه، همه آثار، سبک طراحي ماندالا است، اظهار کرد: اين نمايشگاه از شانزدهم تا بيست و يکم ارديبهشت ماه جاري پذيراي علاقه‌مندان به هنر خوشنويسي است.
وي خاطرنشان کرد: در اين دوره از نمايشگاه 50 اثر خوشنويسي عرضه شده است که علاقه‌مندان مي‌توانند ضمن بازديد، نسبت به خريد آثار نيز اقدام کنند و عايدي حاصل از اين نمايشگاه صرف امور خيريه در مؤسسه خيريه آبشار عاطفه‌ها خواهد شد.
اين هنرمند خوشنويس همچنين با اشاره به برخي عناوين خود در رابطه با هنر خوشنويسي، گفت: کسب رتبه دوم در جشنواره هنرهاي تجسمي شهرستان اسدآباد در سال 84، کسب رتبه دوم جشنواره خوشنويسي امام خميني(ره) در سال 86 و کسب رتبه اول در همايش فاطميون از جمله عناوين کسب شده در سال‌هاي اخير بوده است.
فتاحي‌زعيم با تقدير از اساتيد خود به عنوان حامي عنوان کرد: همکاري مسؤولان به جهت برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي مطلوب است اما استقبال عامه مردم از نمايشگاه چندان چشم‌گير نيست که نيازمند ورود رسانه‌ها و تبليغات براي نمايشگاه‌ها است.
نمايشگاه خوشنويسي "مهر جانان" با آثاري از مهري فتاحي‌زعيم از شانزدهم تا بيست و يکم ارديبهشت ماه سال جاري در مجتمع شهيد آويني همدان آماده حضور علاقه‌مندان به هنر خوشنويسي است.