صفحه 6      شماره  3787      یکشنبه 19 شهریور 1396


با حضور سرپرست فدراسيون بوکس
مجمع ساليانه بوکس استان‌ همدان برگزار شد
هگمتانه، گروه ورزش: مجمع عمومي ساليانه هيأت بوکس استان همدان روز پنج شنبه با حضور افشين داوري سرپرست فدراسيون بوکس، منعم مديرکل ورزش و جوانان استان و اعضاي مجمع عمومي در سالن کنفرانس مجموعه ورزشي شهيد شمسي‌پور همدان تشکيل شد.
اين مجمع به‌منظور بررسي عملکرد اين هيأت در سال 95، گزارش مالي سالانه و تصويب برنامه‌هاي ارائه‌شده در سال 96 برگزار شد.
سرپرست فدراسيون بوکس در اين مجمع از ورزشکاران، مربيان و پيشکسوتان اين ورزش خواست تا با رفاقت و همدلي زمينه بروز استعدادهاي نهفته و توسعه ورزش قهرماني در کشور را ايجاد کنند.
افشين داوري ادامه داد: نگاه ويژه ما توجه به جوانان است و بايد همه کمک ‌کنيم تا شرايط روز به روز براي بوکس کشور مطلوب‌تر شود.
داوري اظهار کرد: هدف ما اين است که از راهکارهاي افراد دلسوز در استانها پيش از پيش استفاده کنيم و اميد است بتوانيم در پرتو هم‌انديشي و مشورت‌پذيري روزهاي اميدآفريني را براي بوکس کشور رقم بزنيم.
وي با بيان اينکه مشکلات بوکس به مرور زمان حل مي‌شود، افزود: دغدغه اصلي ما ايجاد بهترين شرايط ممکن براي ملي‌پوشان است و در نظر داريم مشکلات را رفته رفته حل کنيم.
وي افزود: مسائل فني هم توسط تيم فني مورد نظر فدراسيون بررسي مي‌شود و تعامل لازم صورت مي‌گيرد تا به اميد خدا کار را با سرعت بيشتري پيگيري کنيم.
مديرکل ورزش و جوانان استان هم در اين مجمع با بيان اينکه برگزاري مجامع ساليانه از مفاد آيين‌نامه هيأت‌هاي ورزشي است، گفت: گزارش عملکرد يک ساله و ارائه آن به مجمع و پيشنهاد بودجه سالانه و برنامه تقويم ورزشي به مجمع بر اساس منابع مالي قابل تأمين با حضور فدراسيون از مهمترين رويکردهاي برگزاري مجامع است.
رسول منعم ادامه داد: هيأت بوکس همدان يکي از هيأت‌هاي ورزشي داراي خانه است و در دو سال اخير نتايج خوبي کسب کرده است.
وي تصريح کرد: امروز استان همدان با در اختيار داشتن مجموعه‌هاي پيشرفته و زيبايي چون ورزشگاه 15 هزار نفري، سالن شش هزار نفري انقلاب همدان، خانه‌هاي کشتي در شهرستان‌ها و مجموعه ورزشي 10 هزار نفري مريانج يکي از استان‌هاي صاحب‌نام در امر ورزش کشور محسوب مي‌شود که توانايي ميزباني پيکارهاي مختلف ورزشي را داراست.
رئيس هيأت بوکس استان همدان نيز در ادامه با ارائه گزارشي از روند فعاليت‌هاي انجام شده در اين هيأت گفت: کسب مقام‌هاي مختلف کشور در رده‌هاي سني نوجوانان و جوانان از موفقيت‌هاي چشمگير هيأت بوکس استان همدان است و در دو سال اخير بوکسورهاي همداني بيش از 50 نشان کشوري کسب کرده‌اند.
وي با اشاره به افزايش سالن‌هاي آموزش بوکس در همدان گفت: يکي از اهداف، درگير کردن تعداد بيشتر نوجوانان و جوانان‌ با ورزش است؛ از اين‌ رو در 14 نقطه شهر همدان سانس‌هاي آموزشي فعال‌ شده است.
دوامي خاطرنشان کرد: فعال کردن سالن‌هاي ورزشي مناطقي از جمله خضر، حصار امام، حصار حاج شمس علي، شهرک شهيدبهشتي، کوي خادم جنب چرم‌سازي و منوچهري، ديزج و بسياري از مناطق ديگر در راستاي غني‌سازي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و قهرمان‌پروري مورد توجه است.
وي با اشاره به برگزاري مسابقات چندجانبه متعدد در همدان گفت: تا جايي که توان مالي هيأت اجازه داده مسابقات برگزار شده است.
وي يادآور شد: امسال همدان ميزباني‌هاي مختلف کشوري در رشته بوکس داشته که نشان از توانمندي اين استان دارد و امسال ميزبان مسابقات نوجوانان و جوانان کشور بوده‌ايم.