صفحه 5      شماره  3792      شنبه 25 شهریور 1396


برگزاري جشن عاطفه ها 
در 220 پايگاه و مرکز نيکوکاري استان
جمع‌آوري يازده ميليارد و 160 ميليون ريال کمک مردمي در سال گذشته
هگمتانه، گروه خبر همدان: جشن عاطفه ها با استقرار 220پايگاه و مراکز نيکوکاري جمع‌آوري کمک‌هاي مردمي براي دانش‌آموزان نيازمند برگزار شد.
معاون مشارکت‌هاي مردمي کميته امداد امام خميني(ره) همدان در گفتگو با خبرنگار هگمتانه کل کمک‌هاي جمع‌آوري شده در سال گذشته استان را يازده ميليارد و 160 ميليون ريال عنوان کرد و ادامه داد: امسال جشن عاطفه ها در هزار و 260مدرسه و 44 پايگاه ثابت و سيار، کمک‌هاي مردم نوع‌دوست استان را جمع‌آوري مي کند.
محمدي تصريح کرد: با همکاري آموزش و پرورش جشن عاطفه‌ها 19 مهر ماه نيز در مدارس هداياي نقدي و غيرنقدي دانش‌آموزان را جمع‌آوري مي‌کند.
وي افزود: 155 مسجد و پايگاه بسيج و نيز 21 مرکز نيکوکاري نيز در استان تعيين شده‌اند که اميدواريم مردم همانند سال‌هاي گذشته اين نهاد را در ياري به نيازمندان کمک کنند.
گفتني است کميته امداد امام خميني(ره) استان همدان حدود 43 هزار خانوار را زير پوشش دارد.
 
پايان جشنواره فيلم سبز همدان پس از 6 روز
هگمتانه، گروه خبر همدان: ششمين جشنواره بين‌المللي فيلم سبز در همدان با اکران فيلم‌ها برگزار و پس از شش روز فعاليت به کار خود پايان داد.
ششمين جشنواره بين‌المللي فيلم سبز در همدان با اکران فيلم‌ها برگزار و پس از شش روز فعاليت عصر چهارشنبه گذشته به کار خود پايان داد.
اين جشنواره روز شنبه و همزمان با عيد غدير با اکران فيلم‌ها در همدان آغاز شد و در روز يکشنبه آئين آغاز جشنواره با حضور معاون سياسي امنيتي استاندارهمدان، مديرکل حفاظت محيط زيست استان و ديگر مسؤولان استاني و مديريت شهري و همچنين شهروندان همداني در سالن اجتماعات مرکز همايش‌هاي بين‌المللي و قرآني همدان برگزار شد.
حضور مديران استاني از جمله شهردار همدان و معاونان شهرداري، مديرکل بهزيستي، آب و فاضلاب، فرهنگ و ارشاد اسلامي، جهاد کشاورزي و ساير مديران بخش خصوصي از نکات بارز اين مراسم بود.
گفتني است ششمين جشنواره بين‌المللي فيلم سبز در همدان از 18 تا 22 شهريور همزمان با سراسر کشور در همدان برگزار شد.
 
رئيس پليس راهور استان همدان :
محروميت خودروهاي فاقد معاينه فني 
از خدمات‌دهي به مدرسه‌ها
هگمتانه، گروه خبر همدان: رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان همدان تأکيد کرد: به خودروهاي فاقد معاينه فني اجازه خدمات‌دهي به مدارس داده نمي‌شود.
سرهنگ علي فکري در گفتگويي تصريح کرد: به سازمان اتوبوسراني، تاکسيراني، آموزش و پرورش و ساير ارگان‌هاي مربوط ابلاغ شده که پليس راهور از تردد سرويس‌هاي مدارس فاقد معاينه فني جلوگيري خواهد کرد.
وي ادامه داد: در صورتي‌که راننده سرويس مدارس بيش از ظرفيت قيد شده در کارت خودرو سرنشين داشته باشد به طور جدي با وي برخورد خواهد شد.
فکري يادآور شد: جريمه خودروهاي فاقد معاينه فني 50 هزار تومان و جريمه به ازاي هر نفر اضافه سرنشين نيز 15 هزار تومان است که براي سرويس‌هاي مدرسه ها به صورت جدي اعمال خواهد شد.
وي درباره حذف خودروي پرايد به عنوان سرويس مدرسه نيز گفت: چنين دستورالعملي هنوز از ناجا به استان همدان ابلاغ نشده است که در صورت ابلاغ اجرايي خواهد شد.