صفحه 6      شماره  3850      پنجشنبه 9 آذر 1396


هشدار لاريجاني به بانک مرکزي
اگر بانک مرکزي مشکل موسسات مالي را حل نکند رفتار مجلس تغيير مي‌کند
سپاه قدس و سردار سليماني در مبارزه با تروريسم در منطقه گامي بي همتا برداشتند
هگمتانه، گروه ايران و جهان: رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: بانک مرکزي بايد با سرعت بيشتري در حل مشکل سپرده‌گذاران اقدام کند در غير اين صورت رفتار مجلس نسبت به وزارت اقتصاد و بانک مرکزي تغيير خواهد کرد.
در ابتداي جلسه علني ديروز مجلس شوراي اسلامي علي لاريجاني ضمن تبريک ايام ولادت پيامبر اکرم گفت: مسئله بانکها و موسسات اعتباري که باعث نگراني عده زيادي از مردم شده است مجلس با وقت گذاري زياد و پيگيري مستمر، مشکلات مردم را دنبال کرد و بانک مرکزي را در مسير حل قرار داد. بانک مرکزي بايد با سرعت بيشتري در حل مشکل سپرده گذاران اقدام کند در غير اين صورت رفتار مجلس نسبت به وزارت اقتصاد و بانک مرکزي تغيير خواهد کرد.
نماينده مردم قم در آستانه ارائه لايحه بودجه سال 97 گفت: فرصت خوبي است که به جاي روند متعارف بودجه نويسي در سالهاي اخير که موجب نشر اوراق مشارکت به صورت غيرموجه شده است، بودجه هدفمند را ساماندهي کنيم.
وي از کميسيون بودجه و کميسيون تلفيق خواست گام‌هاي اساسي در اصلاح ساختار بودجه و جايگزيني اوراق با منابع راکد نمايند. براي پيشبرد صادرات و رونق توليد، سازمان يافته‌تر عمل کند.
عضو مجمع تشخيص مصحلت نظام هفته بسيج را به فرزندان راستين انقلاب تبريک گفت و اظهار کرد: بدون ترديد استواري ملت و کشور ما در شرايط پرمسئله منطقه مرهون فداکاري‌هاي اين شجره طيبه است که امام(ره) در سال 58 آن را تاسيس کرد.
لاريجاني همچنين از سپاه قدس و فرمانده شجاع آن سپاسگزاري کرد و گفت: سپاه قدس و سردار سليماني در مبارزه با تروريسم در منطقه گامي بي همتا برداشتند.