صفحه 2      شماره  3910      دوشنبه 23 بهمن 1396


در آيين کلنگ‌زني و بهره برداري از پنج پروژه در همدان مطرح شد:
شناسايي 9 پروژه نيمه‌تمام ورزشي براي واگذاري به بخش خصوصي
هگمتانه، گروه خبر همدان: همزمان با نهمين روز از دهه فجر، پنج پروژه در شهر همدان با اعتبار 66 ميليارد ريال بهره‌برداري و کلنگ‌زني شد.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، عصر شنبه همزمان با نهمين روز از دهه مبارک فجر، با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار همدان، نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار همدان و جمعي از مسؤولان، چهار پروژه در شهر همدان بهره‌برداري و يک پروژه کلنگ‌زني شد که اعتبار آن 66 ميليارد ريال است.
اين پروژه‌ها شامل بهره برداري از مجموعه ورزشي تنيس شهيد برقعي با مساحت 850 مترمربع و آورده سرمايه‌گذاري 6 هزار و 700 ميليون ريال از بخش خصوصي، شامل بخش‌هاي رختکن، سرويس بهداشتي، بوفه، بخش اداري؛ افتتاح يک باب خانه براي مددجويان کميته امداد امام خميني(ره) به مساحت 100 مترمربع و با کمک 25 ميليون توماني کميته امداد امام خميني(ره) و 35 ميليون توماني خيران؛ افتتاح پايگاه سلامت روستاي دهپياز با پوشش‌دهي يک‌هزار و 179 خانوار و 4 هزار و 940 نفر در مساحت 150 مترمربع و اعتبار 230 ميليون تومان؛ بهره‌برداري کارگاه قطعه‌بندي و بسته‌بندي گوشت مرغ با اشتغالزايي 30 نفر، به مساحت يک‌هزار و 250 مترمربع و زيربناي 930 مترمربع با اعتبار يک‌ميليارد تومان، و با قطعه‌بندي و بسته‌بندي روزانه 6 تن گوشت مرغ و سالانه 2 هزار و 190 تن و کلنگ‌زني مدرسه طيف اوتيسم با اعتبار 20 ميليارد ريال بود.
سيد سعيد شاهرخي،‌ معاون سياسي امنيتي استاندار همدان در حاشيه افتتاح پروژه‌ها، با اشاره به اينکه در ايام‌ا... دهه فجر بيش از 840 پروژه افتتاح و کلنگ‌زني شده است، افزود: اعتبار صرف شده براي پروژه‌هاي به افتتاح رسيده يا کلنگ‌زني شده در دهه فجر امسال استان بيش از يک هزار ميليارد تومان است.
نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي نيز در مراسم بهره‌برداري از اين پروژه‌ها با اشاره به اينکه در مصوبه برنامه ششم توسعه، يک‌هزار و 400 ميليارد تومان به بدنه ورزش و جوانان تخصيص يافته تصريح کرد: هدف از اختصاص اين بودجه استفاده از ظرفيت‌ها براي توسعه ورزش کشور است.
حميدرضا حاجي‌بابايي با بيان اينکه خوشبختانه همکاري با بخش خصوصي در استان وجود دارد و هيچ‌کس به دنبال حاشيه‌سازي نيست، تأکيد کرد: ظلمي که سازمان تأمين اجتماعي کشور در حق همدان روا داشته به زودي قابل جبران نيست و بايد در همدان نيز پروژه‌هايي را انجام دهد.
مديرکل ورزش و جوانان استان همدان نيز در حاشيه افتتاح مجموعه تنيس شهيد برقعي از بهره‌برداري 28 پروژه ورزشي در 92 هزار مترمربع و اعتبار 280 ميليارد ريال طي چهار سال گذشته در همدان خبر داد و گفت: 
سرانه ورزشي استان از 62 صدم مترمربع به 71 صدم مترمربع رسيده است.
رسول منعم عنوان کرد: در راستاي واگذاري پروژه‌ها به بخش خصوصي 9 پروژه نيمه‌تمام شناسايي و دو پروژه از سال گذشته تاکنون به بهره‌برداري رسيده است.
وي ميزان سرمايه‌گذاري اين دو پروژه را 20 ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: ورزش تنيس يکي از رشته‌هاي شاخص و مستعد استان همدان است که بايد مورد توجه قرار گيرد.