صفحه 6      شماره  3915      یکشنبه 29 بهمن 1396


سقوط قهرمان اسبق آسيا به ليگ دسته سوم
سلام پاس به زمين‌هاي خاکي
هگمتانه، گروه ورزش: قهرمان اسبق آسيا با شکست در هفته پاياني مرحله مقدماتي ليگ دسته 2 به ليگ دسته 3 سقوط کرد.
در چارچوب هفته پاياني مرحله مقدماتي ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌هاي کشور ساعت 14 ديروز تيم پاس همدان در شهر بم به مصاف تيم شهرداري بم رفت که اين بازي در پايان با نتيجه دو بر صفر به سود تيم ميزبان به پايان رسيد تا با کوتاه ماندن دست تيم پاس از امتيازات اين ديدار قهرمان اسبق آسيا اين بار سقوط به ليگ 3 را تجربه کند.
با توجه به جدول گروه c رقابت‌هاي ليگ 2، مسابقات هفته پاياني در اين گروه بسيار حساس بود‌؛ چرا که سه تيم شهرداري بم، پاس همدان و خيبر خرم‌آباد در خطر سقوط به ليگ 3 قرار داشتند.
يکي از مهم‌ترين بازي‌هاي هفته پاياني، بازي مرگ و زندگي دو تيم شهرداري بم و پاس همدان در شهر بم بود.
تيم پاس همدان که پيش از اين ديدار با 26 امتياز در جايگاه ششم گروه c رقابت‌هاي ليگ دسته 2 فوتبال باشگاه‌هاي کشور قرار داشت در حالي در شهر بم به مصاف تيم شهرداري اين شهر رفت که اين تيم نيز با 24 امتياز در جايگاه نهم اين گروه قرار داشت و بدون احتساب امتيازات اين بازي يکي از سه تيم سقوط کننده اين گروه به ليگ دسته 3 بود.
کسب سه امتياز اين بازي براي هر دو تيم از اهميت زيادي برخوردار بود و در صورت برد در اين ديدار سرنوشت هر تيم براي بقا در ليگ 2 در دست خودش بود. البته تيم پاس همدان با کسب يک تساوي از اين ديدار هم مي‌توانست بدون توجه به نتايج ساير بازي‌ها بقاي خود در ليگ 2 را تضمين کند.
مجيد باقري‌نيا تيم پاس همدان را در اين ديدار با ترکيب کسري کاظمي، حسام مقصودي، رامين آقالو، امين کاشفي، شهرام طاهري، رضا کاشفي، رسول ناصر بخت، ميثم زماني، امير عليدادي، سجاد عرفاني و ابراهيم کوه افکن روانه ميدان کرد.
در آن سوي ميدان تيم شهرداري بم نيز در حضور تماشاگران خود با ترکيب هادي ريش اصفهاني، محمدجواد صادقي‌زاده، افشين سلطاني، کيهان ميرزاده، محمدحسين حجت‌آبادي، احمد محمديان‌پور، ياسر رحيمي نژاد، ياسر درويش زاده، اصغر نوکلي، علي وزيري پناه و هادي بالويي پا به ميدان مسابقه گذاشت.
بازيکنان تيم شهرداري بم که از انگيزه بيشتري در زمين خانگي خود و در مقابل ديدگان هواداران پرشورشان برخوردار بودند در همان نيمه اول با دو گل علي وزيري که در دقايق 26 و 29 بازي به ثمر رسيد کار را يکسره و برتري خود را به تيم ميهمان ديکته کردند.
با شروع نيمه دوم به دستور سرمربي تيم پاس تغييرات زيادي در ترکيب و تاکتيک اين تيم صورت گرفت، اما اين تغييرات جواب نداد تا تيم شهرداري بم با همان دو گلي که در نيمه اول به ثمر رساند برنده اين ديدار حساس و مهم باشد.
ساير ديدارهايي که نتيجه آن‌ها در سقوط يا ماندن تيم پاس در ليگ 2 مؤثر بود نيز به‌گونه‌اي رقم خورد که قهرمان آسيا در رتبه نهم گروه خود قرار بگيرد و سومين سقوط بزرگ خود را از زمان انتقالش به همدان تجربه کند و اين بار راهي ليگ 3 شود.
تيم پاس به پايين‌ترين سطح فوتبال باشگاهي کشور سقوط کرد تا مشخص شود بدون برنامه، بدون هدف و بدون تخصص کافي امکان نابودي يکي از 3 مکتب بزرگ فوتبال ايران وجود دارد.