صفحه 2      شماره  4038      چهارشنبه 17 مرداد 1397


در ششمين نشست مشترک شوراي معاونان ستاد احياي امر به معروف و نهي از منکر استان مطرح شد:
همداني‌هاي با بصيرت توطئه دشمن براي به خيابان کشيدن مردم را خنثي کردند
هشدار نماينده ولي فقيه در استان: غفلت از شعائر ديني در جامعه کنوني
هگمتانه، گروه خبر همدان: در نشست مشترک شوراي معاونان ستاد احياي امر به معروف و نهي از منکر استان بر خنثي سازي توطئه دشمن براي به خيابان کشيدن مردم از سوي مردم همدان تأکيد شد.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان عصر دوشنبه در ششمين نشست مشترک شوراي معاونان ستاد احياي امر به معروف و نهي از منکر استان همدان با موضوع چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با بيان اينکه بسياري از مسؤولان ارزش مسؤوليتي را که دارند نمي‌دانند، گفت: به برخي مسؤوليت‌ها نبايد به عنوان تنها يک شغل نگاه کرد چون ارزش بالايي دارند.
آيت‌ا... غياث‌الدين طه محمدي عنوان کرد: ارزش واقعي خدمت به مردم مطرح نشده است و از همين رو برخي مسائل را تکليفي دنبال مي‌کنند.
امام جمعه همدان اذان گفتن را يکي از نمودهاي شعائر اسلام در جامعه دانست و بيان کرد: روزگاري همه در خانه‌ها اذان مي‌گفتند اما امروز آن را ترک کرده‌اند.
آيت‌ا... محمدي با بيان اينکه چادر بانوان ما يکي از شعائر ديني است که همچون بمب اتم براي دشمن عمل مي‌کند، فريضه حج را هم يکي از مهم‌ترين شعائر اسلامي دانست و گفت: امروز شعائر اسلامي در جامعه مورد غفلت واقع شده است که اگر اين وظيفه را درست انجام ندهيم در انجام ساير وظايف هم کوتاهي خواهيم داشت.
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) استان همدان هم در اين جلسه با اعلام اين خبر که امسال شهداي شاخص استان از شهداي انقلاب انتخاب شدند، گفت: شهداي گروه ابوذر به عنوان شهداي شاخص استان و شهيدان ديباج به عنوان شهداي شاخص شهر همدان انتخاب شدند.
سردار مظاهر مجيدي به حضور سردار نقدي در همدان به مناسبت سالگرد خاکسپاري شهداي گمنام بوستان مردم اشاره و بيان کرد: در روزهاي گذشته دشمن با تمام قوا بسيج شده تا مردم را به خيابان‌ها بکشاند، اما مردم انقلابي همدان بصيرت داشتند و به ياوه‌گويي آنها پاسخ ندادند و دشمن به مقصود خود نرسيد.
وي با اشاره به اينکه اميدواريم مسؤولان براي حل مشکلات اقتصادي مردم کاري کنند، عنوان کرد: اگرچه حجم بمباران تبليغاتي دشمن بي‌نظير بود اما موفق نشد.
وي ابراز کرد: رهبر انقلاب با اعزام دکتر ولايتي به روسيه نسبت به ايجاد يک جبهه مقاومت در برابر غرب اقدام کردند که مي‌تواند اتحاد کشورهاي اين منطقه را دنبال کند.
مديرکل صداوسيماي مرکز همدان هم در اين مراسم با اشاره به انجام برنامه‌هاي مختلف براي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اظهار کرد: برگزاري 50 ميزگرد تبييني با موضوع دستاوردها، آسيب‌ها و رويش‌هاي انقلاب، توليد فيلم سينمايي، تهيه 6 مستند، 10 برنامه راديويي، تهيه 3 فيلم مستند در مورد گروه ابوذر، تهيه پويانمايي، 40 قسمت موشن‌گرافي و... از جمله برنامه‌ها است.
مهدي دهقان‌نسب به فرا رسيدن ماه محرم هم اشاره کرد و گفت: طي پيشنهادي و با همکاري هيأت رزمندگان و شوراي هماهنگي تبليغات قرار است پرچم مشکي حرم اباعبدا...(ع) که از کربلاي معلي حرکت داده مي‌شود در ميدان امام(ره) همدان علم شود و روز اول محرم در تجمعي عظيم آغاز عزاداري ماه محرم اعلام شود.
در ادامه اين جلسه رئيس سازمان قضايي نيروهاي مسلح همدان هم با اشاره به اينکه دشمن قصد دارد تا مانع برگزاري جشن 40 سالگي انقلاب شود، گفت: در همين راستا دشمن ترفندهايي دارد که البته نبايد از آن به راحتي گذشت.
جعفر شهبازي گفت: امسال سال حياتي براي انقلاب اسلامي ايران است و تمام توان خود را بايد براي برگزاري جشن 40 سالگي انقلاب انجام دهيم. وي به موضوع ضرب و شتم دو جوان در نهاوند اشاره کرد و گفت: اين دو جوان براي امر به معروف و نهي از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که ستاد از آنها حمايت مي‌کند.
حجت‌الاسلام سيد حسن فاضليان، رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان همدان هم تأکيد کرد: برنامه‌ريزي براي جشن 40 سالگي انقلاب از مدت‌ها قبل آغاز شده است که بهره‌مندي از مشارکت مردم در برگزاري برنامه‌ها اولويت دارد.