صفحه 5      شماره  4038      چهارشنبه 17 مرداد 1397


در مراسم پاياني اردوي طلايه‌داران فردا مطرح شد:
همدان برتر کشور 
در سرگذشت‌پژوهي 
زنان مجاهد مسلمان
هگمتانه، گروه خبر همدان: اردوي آموزشي- تشکيلاتي طلايه‌داران فردا با حضور دبيرکل و معاون اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان کشور در استان همدان پايان يافت.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، نشست اردوي آموزشي- تشکيلاتي با عنوان طلايه‌داران فردا ديروز براي دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم استان همدان در اردوگاه فرهنگي ابوذر به ميزباني اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان همدان برگزار شد.
معاون خواهران اتحاديه انجمن اسلامي دانش‌آموزان استان همدان در گفتگو با خبرنگار هگمتانه گفت: آموزش طلايه‌داران تنها مختص همدان نيست و اين اردوها در سراسر کشور در دو مرحله برگزار خواهد شد.
طاهره خليلي با اشاره به اينکه اين اردو از روز يکشنبه شروع شد و تا روز سه‌شنبه ادامه داشت، افزود: در اين اردوها سعي شده است هر آنچه در خصوص مهارت ارتباطات و تعاملات فردي و گروهي نياز است آموزش داده شود.
وي افزود: سواد رسانه‌اي فيزيکي يکي از موضوعاتي است که به صورت عملي آموزش داده شده و نيز نحوه تبليغات و حضور در فضاي مجازي و آموزش در خصوص نماهنگ‌سازي و ساخت استيکر آموزش داده شده است.
خليلي با اشاره به اينکه هيأت انصارالمهدي يکي از برنامه‌هاي محوري اين طرح است، عنوان کرد: نحوه هيأت‌داري و هيأت امنا داير کردن براي دختران در اين اردوها آموزش داده شده است.
وي اعلام کرد: حدود 80 دانش‌آموزان و مسؤولان در اين نشست شرکت کرده‌اند و نزديک به 65 مسؤول انجمن از شهرستان‌هاي همدان، ملاير، نهاوند، اسدآباد و کبودراهنگ انتخاب شده است.
معاون خواهران اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان با اشاره به اينکه در همايش و يادواره‌هاي لشکر فرشتگان طرح سرگذشت‌پژوهي زنان مجاهد مسلمان جزء يادواره‌هاي برتر در کشور بوديم، خاطرنشان کرد: در سال‌هاي گذشته نيز در بخش نمايشگاه بچه‌هاي انقلاب و جشنواره انجمن برتر رتبه اول کشور مختص همدان بوده است.
خليلي با بيان اينکه مرحله اول انجمن طلايه‌داران سال 97 در مردادماه آغاز شده است، تصريح کرد: در مرحله دوم علاوه بر مسؤولان انجمن‌ها معاونان نيز در آبان ماه به انجمن ملحق خواهند شد.
تجليل از گروه‌هاي فعال که بيشترين مشارکت در اردوها را داشتند و تجليل از رئيس انجمن‌ها و قرائت عهدنامه به صورت دسته‌جمعي از ديگر مراسم اين برنامه بود.