صفحه 3      شماره  4090      یکشنبه 22 مهر 1397


فرماندار بهار:
سيل، اولين تهديد و مخاطره شهرستان بهار 
فرماندار بهار اولين تهديد و مخاطره شهرستان بهار را سيل عنوان کرد و گفت: اولويت برنامه‌ريزي شهرستان براي مقابله با بحران‌ها سيل است و پاک‌سازي مسيل‌ها و آب راه‌ها و لايروبي قنوات و انهار انجام شود.
احسان قنبري در شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان بهار افزود: با توجه به فرا رسيدن فصل پاييز و زمستان و افزايش حوادث فصلي ناشي از بارندگي‌ها و تغييرات نا بهنگام جوي دستگاه‌هاي اجرايي و اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران آمادگي لازم به منظور مقابله با حوادث احتمالي را داشته باشند. 
وي با بيان اينکه آموزش در اولويت مقابله با حوادث قرار دارد، اعلام کرد: احتمالاً بيستمين مانور زلزله همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان بهار در تاريخ 7 آذر امسال برگزار خواهد شد و ادارات مرتبط بايد اقدامات لازم را انجام دهند، کما اينکه نقش شهرستان بهار (آزمونه برگزاري مانور زلزله در سال گذشته) در معرفي استان همدان به عنوان استان برتر کشوري بسيار مؤثر بوده است. 
وي از اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خواست با دهياران تعامل داشته و روستاهاي صعب‌العبور را به سوخت‌هاي زمستاني، نمک و ماسه و... مجهز کنند. 
قنبري تصريح کرد: 10 هکتار از زمين‌هاي منابع طبيعي شهرستان بهار براي اسکان در زمان اضطرار، آماده سازي خواهد شد تا شهرستان به صورت کامل آمادگي مقابله با حوادث را داشته باشد.