صفحه 4      شماره  4104      چهارشنبه 9 آبان 1397


35 دستگاه اتوبوس براي بازگشت زائران همداني به مرز مهران فرستاده شد
اسکان 2 هزار زائر اربعين حسيني در اسدآباد
هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون سياسي امنيتي استاندار همدان از اعزام 35 دستگاه اتوبوس به مرز مهران براي کمک به بازگشت زائران استان همدان خبر داد.
سيد سعيد شاهرخي در بازديد از موکب گردنه اسدآباد و موکب‌هاي اين شهر اظهار کرد: با توجه به آغاز موج برگشت زائران اربعين حسيني از عتبات عاليات گروه مديريتي استان براي سهولت در وضعيت بازگشت زائران همداني تصميم بر اعزام 35 دستگاه اتوبوس به مرز مهران را گرفتند.
وي وضعيت استان را در خدمت‌رساني به زائران در مجموع مطلوب ارزيابي کرد و افزود: با وجود افزايش تعداد زائران اربعين حسيني، خوشبختانه سوانح و تصادفات از کاهش محسوسي برخوردار بوده است.
شاهرخي راه‌اندازي کنسولگري عراق در همدان را به عنوان يکي از تجربه‌هاي خوب براي اين استان برشمرد و خاطر نشان کرد: با اينکه تجربه اول بود ولي اين گروه به خوبي فعاليت داشت و 35 هزار رواديد براي زائران صادر کرد.
*اسکان 2 هزار زائر اربعين حسيني در اسدآباد
فرماندار اسدآباد نيز نيز در اين بازديد اظهار کرد: در چند روز گذشته بيش از 100 هزار صبحانه، ناهار، شام و ميان وعده بين زائران عبور کننده از مسير اين شهرستان توزيع شده است.
کريم حميدوند با اشاره به موج برگشت زائران اربعين حسيني از عتبات عاليات گفت: تمام دستگاه‌هاي خدمات‌رسان شامل جمعيت هلال احمر، راهداري، اورژانس، پليس راه، بيمارستان قائم(عج) و نيروهاي امدادي در آماده باش کامل بسر مي‌برند.
حميدوند افزود: در 24 ساعت گذشته در گردنه اسدآباد چهار تصادف رخ داده که چهار نفر زخمي و يک نفر فوتي به همراه داشته است.