صفحه 1 : خبر همدان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۱۶
اسفند
۱۳۹۹

شماره
۴۷۵۱

امروز: ۱۶ (اسفند) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Saturday 2021 (Mar) 06

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهروند برگزیده مولد سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی است.

به گزارش هگمتانه، اکبر کاوسی امید بیان کرد: خوشبختانه روند اجرایی جشنواره شهروندان برگزیده با تلاش اعضای شورای سیاست‌گذاری، کمیته‌های اجرایی، علمی_داوری و تبلیغات و اطلاع‌رسانی، روند صعودی و خوبی داشته‎ است.

وی بیان کرد: آذرماه امسال برنامه‌ریزی‌های لازم و مدون برای برگزاری جشنواره صورت گرفت و شورای سیاست‌گذاری جشنواره با هدف تعیین راهبردها، تصویب رئوس فعالیت‌ها و نظارت کلان بر فرآیند اجرای جشنواره تشکیل شد.

کاوسی افزود: در حال حاضر بر اساس آمارهای دریافتی از درگاه‌های الکترونیکی، کد دستوری و وبگاه جشنواره (در قالب خوداظهاری و معرفی دیگران) نزدیک به 600 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که این روند تا امروز ادامه داشت.

وی بیان کرد: رویکرد اصلی این جشنواره، حفظ کرامت شهروندان همدانی است؛ زیرا معتقدیم پرداختن به ارتقای این امر در مدیریت شهری ضرورت دارد که در صورت تبلور، ظهور و بروز آن، شاهد افزایش سرمایه‌های اجتماعی _فرهنگی جامعه و حسِ واقعی تعلق خاطر نسبت به شهر و شهروندان خواهیم بود.

کاوسی ادامه داد: تجلی شعار امسال جشنواره با عنوان «همدان؛ شهر برتر با شهروندان برتر»، در راستای رویکرد همراهی شهروندان در حوزه مدیریت شهری به‌منظور توسعه پایدار شهر همدان است و با ارائه خدمات بهتر از سوی مدیران و شهروندان، آبادانی شهر و رسیدن به جایگاه واقعی شهر را شاهد خواهیم بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه جشنواره سومین سال پیاپی خود را پشت سر می‌گذارد بیان کرد: دبیرخانه دائمی آن هم در تالار قرآن همدان مستقر شده و سعی ما بر آن است تا روند اجرای جشنواره منظم و مدون پیگیری شود؛ از این رو به‌منظور ارتقای مشارکت شهروندان در راستای توسعه پایدار شهری در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... گامی رو به جلو برداشته‌ایم؛ از سوی دیگر اعتماد بیشتری از سوی شهروندان نسبت به مدیریت شهری را شاهد خواهیم بود.

این مسؤول افزود: شهروندی که مولد سرمایه اجتماعی و فرهنگی باشد، شهروند برگزیده محسوب می‌شود؛ زیرا موجب افزایش مشارکت شهروندان خواهد شد و همبستگی در شهر همدان را هم ارتقا می‌دهد؛ از این رو معتقدم تولید سرمایه اجتماعی می‌تواند یکی از اثربخش‎ترین نقش‌های شهروند برگزیده در شهر باشد.

وی گفت: شهرهمدان به عنوان «پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌» و دارالمؤمنین و دارالمجاهدین می‌تواند زیست سالمی برای شهروندان ایجاد کند؛ هرچند اگر شهروندان نسبت به شهراحساس مسؤولیت بیشتری داشته باشند، در مرحله نخست زندگی خود و سایر شهرندان را بهتر، زیباتر و لذت‌بخش‌تر خواهد کرد.

وی ادامه داد: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان متولی اصلی کمک به ارتقای سطح فرهنگ شهروندی و در نگاه کلی‌تر ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه است و تقویت فرهنگ شهروندی با افزایش همبستگی مردم در محلات و احساس تعلق مردم به شهر، ارتباط مستقیم دارد.

کاوسی در پایان از تمامی رسانه‌ها به ‌ویژه صداوسیما که به عنوان همیار مدیریت شهری در برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده همدان، قدردانی کرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: