صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: شهردار همدان از اختصاص 118 هکتار برای کمک به ساخت مسکن ملی خبر داد.
به گزارش هگمتانه به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان، سید مسعود حسینی با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای کمک به مسکن‌سازی دولت، اجرای قانون جهش تولید مسکن و کمک به خانه‌دار شدن اقشار مختلف مردم؛ قراردادی با اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در خصوص قسمتی از املاک شهرداری همدان واقع در اراضی حسن‌آباد و شورین جهت احداث مسکن ملی امضا شده است.
وی با اشاره به سهم شهرداری همدان از این اراضی گفت: طبق این قرارداد 50 درصد از کاربری‌های خالص مسکونی و 30 درصد از کاربری‌های خالص تجاری در سهم شهرداری همدان قرار دارد.
این مقام ارشد مدیریت شهری افزود: از اراضی مسکونی این طرح 22 هکتار و حدود 1200 قطعه سهم شهرداری همدان است که آورده‌ای 3000 میلیارد تومانی به همراه دارد.
شهردار همدان با بیان اینکه طبق طرح جامع این املاک به محدوده شهر الحاق شده است گفت: انشالله با انجام بقیه کارها به‌زودی شاهد شروع ساخت‌و‌ساز در محدوده مذکور باشیم و بتوانیم سهممان را در راستای ساخت مسکن ادا کنیم.
حسینی با اشاره به آماده‌سازی املاک 118 هکتاری گفت: امور مربوط به جدول‌گذاری و آسفالت به نسبت سهم شهرداری توسط اداره مذکور انجام و سایر هزینه‌های مربوط به آماده‌سازی اعم از زیربنایی و روبنایی بر عهده اداره کل راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های متولی است.
 سید مسعود حسینی در ادامه افزود: قرار است کاربری‌های فضای سبز طرح توسط دولت در اختیار شهرداری قرار بگیرد و شهرداری هم نسبت به طراحی و اجرای طرح‌های فضای سبز اقدام کند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: