صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: استاندار همدان با تأکید بر اینکه وظیفه اصلی نماینده، قانون‌گذاری است، گفت: مشارکت بالا در انتخابات علاوه بر ناامید کردن دشمنان از طمع به نظام و انقلاب اسلامی، ضامن امنیت و قدرت کشور در مجامع بین‌المللی است.
به گزارش هگمتانه، علیرضا قاسمی‌فرزاد ظهر دیروز در جمع مدیران و اساتید دانشگاه علوم پزشکی همدان به اثرگذاری جامعه نخبگان در انتخابات و تصمیمات مهم کشور اشاره و اظهار کرد: مردم ما بسیار با ذکاوت و با بصیرت هستند و به جامعه پزشکی اعتماد ویژه‌ای دارند و حرف پزشکان را به استناد علم و آگاهی آنها با اعتماد می‌پذیرند که این ناشی از دلسوزی، تلاشگری و خدمت‌گزاری به همنوعان است که از سوی پزشکان دیده می‌شود.
وی تصریح کرد: خدمت پزشکان به مردم در ایام کرونا فراموش شدنی نیست و در اذهان عموم باقی‌مانده است از این‌رو جایگاه پزشکان در بین مردم جایگاه والاتری است و خدمات پزشکان در ایام ویژه‌ای نظیر کرونا، دفاع مقدس و دیگر بحران‌ها در حافظه تاریخی مردم به ثبت رسیده است.
استاندار همدان با بیان اینکه ما در مقابل دشمنانی هستیم که به کشور و منطقه ما چشم طمع دارند گفت: نظام استکباری همواره برای حیات خود به مایملک دیگران نظر دارد و امروز که از طریق جنگ نظامی این تسلط را دور دیده با اقدامات فرهنگی و اغواگری در تلاش است تفکر ملت‌ها را به خود جلب کند.
وی با بیان اینکه انتخابات علاوه بر ناامید کردن دشمنان از طمع به این نظام و انقلاب اسلامی، تضمین‌کننده امنیت و قدرت کشور در مجامع بین‌المللی است خاطرنشان کرد: دشمن تلاش می‌کند بین مردم رخوت و سستی ایجاد کند و آنها را از صندوق‌های رأی دور کند چراکه تسلط بر کشور و تحقق نقشه‌های شوم خود را دنبال می‌کند.
قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه در طول سال‌های پس از انقلاب، در حوزه سلامت، انتقال آب و برق و گاز و خدمات شهروندی و ساخت جاده‌ها و راه‌ها پیشرفت‌های بزرگ و چشمگیری در کشور حاصل شده است گفت: پیش از انقلاب، کشور در حوزه پزشکی حرفی برای گفتن نداشت و عمده اقدامات این حوزه در اختیار پزشکان پاکستانی و هندی بود اما حالا در حوزه پزشکی در منطقه و حتی در جهان حرف برای گفتن داریم.
وی افزود: علاوه بر نفس انتخابات، انتخاب فرد اصلح بسیار مهم است تا در مسیر حرکت، ریل‌گذاری مناسبی برای رشد و پیشرفت کشور انجام شود و ضرر و زیان برای مردم و جامعه حاصل نشود و دستاوردهای این انقلاب و نظام عزیز دچار خدشه و آسیب نگردد.
استاندار همدان عنوان کرد: در هر انتخاباتی به ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی باید افراد خیراندیشی انتخاب شوند که مسیر حرکت جامعه را با امیدآفرینی حمایت کنند زیرا تلاش دشمن در جهت سیاه‌نمایی و نا امید کردن مردم از نظام است بنابراین باید کسانی را انتخاب کنیم که مخرج مشترک با دشمن نداشته باشند.‌
وی بیان کرد: امروز کشور به شاخص‌های بزرگی در توسعه دست یافته و ارزش‌مدارانه و عزتمندانه در مسیر پیشرفت قرار گرفته است، همه کسانی که در دنیا به این ارزش‌ها دست یافته‌اند هزینه‌هایی پرداخت کرده‌اند و ما با انتخاب افراد اصلح می‌توانیم از تحمیل هزینه‌های جبران‌ناپذیر و زیان‌آور به کشور جلوگیری کنیم.
قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه در شکل‌گیری مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی باید دقت کافی داشته باشیم اضافه کرد: امسال در برخی حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی دو تا سه برابر بیشتر از دوره گذشته، داوطلب نمایندگی داریم و این میزان مشارکت افراد نیازمند دقت بیشتر در انتخاب افراد اصلح است.
وی با تأکید بر اینکه هر رأی امروز به مثابه شلیک یک تیر به سوی دشمن در حمایت از آرمان انقلاب، تمامیت ارضی و عزت کشور است تصریح کرد: متأسفانه سنت بدی در این سال‌ها شکل گرفته که برخی از افراد، نماینده را وسیله‌ای برای توسعه عمرانی و جاده‌سازی و... می‌دانند در حالی که وظیفه اصلی نماینده، تقنین است.
استاندار همدان گفت: باید رشد شخصیتی و اجتماعی را محور مهم انتخاب افراد قرار دهیم که مجلسی پرقدرت و پرتوان داشته باشیم و رشد کشور را در سایه نگاه ملی نمایندگان شاهد باشیم.
وی در ادامه تأکید کرد: امروز بزرگ‌ترین خدمت و کار مجلس دوازدهم به کشور، پاک کردن قوانین متضاد و نگارش قوانین متناسب با نیاز و خواسته‌های روز است و بازنگری در این قوانین متناسب با شرایط روز جامعه ضرورتی است که مجلس در راستای تسریع و تسهیل در امر توسعه کشور باید مد نظر قرار دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز تصریح کرد: رأی دادن در همه جوامع، حقی قانونی است اما گاهی علاوه بر حق، تکلیف است و در کشوری مثل ایران، تکلیف سیاسی اجتماعی و شرعی است و مرز ما را با صف‌بندی‌ها و جبهه‌های خودی مشخص می‌کند.
به نقل از فارس، محمدمهدی مجذوبی با بیان اینکه حضور در انتخابات یکی از مؤلفه‌های مهم است که امنیت و قدرت ملی را به همراه دارد و باعث حضور قدرتمند کشور در جوامع بین‌المللی می‌شود عنوان کرد: مقبولیت مردمی نظام از مشارکت در انتخابات نشأت می‌گیرد و این حضور در انتخابات در واقع محافظت از جایگاه کشور و تمامیت ارضی آن در سطح جهان است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: