کد خبر : 58422
تاریخ : 1402/12/7
گروه خبری : خبر همدان

تولید سالانه 63 هزار تن محصول گلخانه‌ای در همدان


هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از صادرات 29 هزار تن محصول گلخانه‌ای در استان خبر داد و گفت: سالانه 63 هزار تن محصول گلخانه‌ای در همدان تولید می‌شود.
به گزارش هگمتانه، شهرام پرورش با اشاره به صادرات محصولات گلخانه‌ای استان اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 29 هزار تن انواع محصولات گلخانه‌ای از استان صادر شده است.
وی با بیان اینکه 22 هزار تن گوجه‌فرنگی و 7 هزار تن فلفل دلمه‌ای به مقصد صادراتی اعم از کشورهای اوراسیا همچون روسیه و عراق، قطر و دبی صادر شده است افزود: با ایجاد پنج واحد بسته‌بندی (سورتینگ) در استان به دنبال تکمیل زنجیره تولید هستیم.
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: زنجیره تولید از توسعه گلخانه‌ها تا ساماندهی، تولید و سورت و بسته بندی را شامل می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه تولید سالانه محصولات گلخانه‌ای استان بالغ بر 63 هزار تن در مساحتی معادل 250 هکتار است تصریح کرد: سالانه‌ 5 میلیون و 200 هزار شاخه، نشاء و درختچه گل‌های زینتی در استان تولید می‌شود.
به نقل از فارس، پرورش خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده گلخانه‌ها مجهز به مسؤول فنی هستند و تمام مراحل تولید از کاشت تا برداشت زیر نظر مسؤول فنی انجام می‌شود همچنین اغلب گلخانه‌های استان با کد کیوآر قابلیت صادرات دارند.

  لینک
https://www.hegmataneh-news.ir/sl/58422