صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همدان با بیان اینکه نسبت به تربیت صحیح کودکان و نوجوانان مسؤول هستیم، گفت: در این خصوص دچار ضعف‌هایی هستیم و باید آنها را مرتفع کنیم.
به گزارش هگمتانه، آیت‌ا... حبیب‌الله شعبانی روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی افزود: طراحی اردوگاه‌های تربیتی باید در سرلوحه اقدامات مسؤولان شهر قرار گیرد تا بتوانیم نسلی آگاه برای جامعه تربیت کنیم.
وی با اشاره به اینکه برخی مجموعه‌های فرهنگی _ تفریحی در اختیار دستگاه‌های اجرایی است، تأکید کرد: این مجموعه‌ها مربوط به مردم است و باید در اختیار آنها قرار گیرد.
امام جمعه همدان تصریح کرد: از سال 98 درباره ایجاد اردوگاه‌های فرهنگی برای نسل نوجوان تأکید می‌شود اما تاکنون اقدامی در این خصوص نشده است.
وی با اشاره به اینکه اختیار برخی از این مکان‌های فرهنگی در دست مسؤولان استانی نیست، یادآور شد: باید تلاش شود کاربری اردوگاه‌ها در اختیار رشد و تعالی فرهنگ شهرها باشد.
نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار کرد: امامزاده خضر می‌تواند به قطب فرهنگی شهر تبدیل شود و برای این کار باید بر روی زیرساخت آن مطالعه و بررسی شود.
وی، منطقه خضر در همدان را محلی عنوان کرد که جمعیت فراوان دارد اما مرکزیت فرهنگی ندارد.
آیت‌الله شعبانی خواستار همکاری میراث‌فرهنگی، اوقاف و امور خیریه و شهرداری برای ساخت مرکز فرهنگی امامزاده خضر شد.
در این نشست حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه به اردوگاه‌های فرهنگی نمی‌توان با دید صرفه اقتصادی نگاه کرد، افزود: پنج طرح ملی برای ساخت اردوگاه‌ فرهنگی در کشور در حال اجراست که یک مورد آن در همدان است.
علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان نیز گفت: فرهنگ‌سازی و توجه به فرهنگ به جهت اهمیت تربیت نسل‌های آینده در دولت مردمی و انقلابی ایران قوی یک اصل است.
وی بیان کرد: برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت نوجوانان و دانش‌آموزان حائز اهمیت است و باید از ظرفیت اردوگاه‌های فرهنگی موجود به بهترین وجه استفاده شود.
استاندار همدان گفت: باید از ظرفیت خیران و بنیادها برای احداث خوابگاه‌های دانشجویی و اردوگاه‌های فرهنگی، تربیتی دانش‌آموزی بهره گرفت و نیازمندی دانشجویان و دانش‌آموزان را تأمین کرد.
در این نشست، مسعود ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نیز گفت: 2 نمایشگاه فرهنگی از همدان در 2 کشور همسایه برگزار خواهد شد.
مسعود ویژه، ایجاد خانه خلاق برای هنرمندان را از دیگر اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان عنوان کرد.
به نقل از ایرنا، در این جلسه بر ضرورت ساخت و تهیه خوابگاه برای دانشجویان دختر دانشکده حضرت زینب(س) با همکاری سازمان‌ها، نهادها، بنیاد‌ها و خیران تأکید شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: