صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: شهردار همدان در دیدار با مدیران شرکت آریا کیان خودرو پارس تأکید کرد: پیگیر سرمایه‌گذاری در زمینه پروژه‌های هوای پاک و خودروهای برقی هستیم و از سرمایه‌گذار استقبال می‌کنیم.
به گزارش هگمتانه، به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان، جلسه سرمایه‌گذاری به منظور تولید خودروهای برقی و جایگاه‌های ایستگاه شارژ برقی در شهر همدان باحضور شهردار همدان، حسن پیمانی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان و مدیران شرکت آریا کیان خودرو پارس و برخی مدیران شهرداری برگزار شد.
در ابتدای جلسه شهردار همدان با اشاره به اینکه حضور و جذب سرمایه‌گذار اتفاق و خبر خوبی است عنوان کرد: مدیریت ارشد استان و مدیریت شهری به سمتی حرکت می‌کنند که جذب سرمایه‌گذار در شهر همدان شکل بگیرد و همه ما این دغدغه را داریم که اتفاقات مثبتی در این زمینه بیفتد.
سید مسعود حسینی اصلی‌ترین حلقه گمشده شهر همدان را سرمایه‌گذاری دانست و تصریح کرد: سرمایه‌گذاری به قدری مهم است که به جد پیگیر آن هستیم و از آن استقبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه پروژه تولید خودروهای برقی و جایگاه‌های ایستگاه شارژ برقی شدنی است گفت: شهر همدان از شهرهای کم مشکل در این موضوع است ولی فضا به سمتی پیش می‌رود که با افزایش خودروها و مصرف سوخت‌های فسیلی همدان در آینده با این مسائل روبه‌رو خواهد شد و لازم است به سمت حمل و نقل برقی برویم.
این مقام ارشد مدیریت شهری افزود: شهرداری تهران اقدامات خوبی برای ورود خودروهای برقی انجام داده و سایر شهرها به دنبال این هستند که حمل و نقل را به سمت خودروهای برقی پیش ببرند و ما هم دنبال این پروژه هستیم.
حسینی در خصوص تکلیفی که در زمینه جایگاه شارژ خودروهای برقی برعهده شهرداری همدان گذاشته شده اظهار کرد: شهرداری همدان آمادگی کامل برای همراهی و مشارکت در این پروژه را دارد و لازم است در کمیته سرمایه‌گذاری این پروژه مورد بررسی قرار گرفته و تفاهم‌نامه اولیه را ببندیم.
حسینی افزود: ما موافقیم که در صورت انعقاد تفاهم‌نامه، تفاهم‌نامه مپنا و سایر نمونه‌ها مبنا قرار گیرد که الگوی خوبی برای سایر شهرها خواهد شد.
سید مسعود حسینی با تأکید بر طرح این پروژه در کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: باید تمامی ابعاد این پروژه با کار کارشناسی سنجیده شود، منافع دو طرف دیده و مشخص شود و توسط نظام مدیریتی در قالب لایحه به شورای اسلامی شهر همدان ارسال شود تا انشاءالله شاهد تحقق این پروژه در شهر همدان باشیم.
در ادامه نماینده شرکت آریا کیان خودرو پارس با اظهار امیدواری در پیشبرد این پروژه گفت: اجرای این پروژه با سایر پروژه‌ها متفاوت است و ما نیازمند زمین و اماکن متعلق شهرداری‌ها هستیم چرا که هزینه اجرای آن زیاد است.
وی با بیان اینکه همدان آزمونه این پروژه است افزود: قرار است ایستگاه‌های شارژ برقی و تولید خودروهای برقی کشور در همدان راه‌اندازی شود که در صورت همکاری ما آمادگی کامل برای اجرای این طرح را خواهیم داشت.
نماینده شرکت آریا کیان خودرو پارس افزود: جایگاهی که برای همدان طراحی شده است استانداردترین جایگاه در جهان است که حاصل مطالعات و بهره گیری از تجربیات سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: