صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر *: اقدامات شایسته اتاق بازرگانی همدان زمینه حضور در بازارهای بین المللی را فراهم کرده است.
به گزارش هگمتانه، جمعی از اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان در دیدار با استاندار همدان گزارش مختصری از فعالیت‌های 9 ماهه پارلمان بخش خصوصی استان ارائه کردند.
رحیم مرتضایی رئیس اتاق بازرگانی همدان، در این دیدار اظهار کرد: امضای تفاهم نامه همکاری بین اتاق همدان و اتاق پراهوا کشور رومانی، اعزام هیأت سیاسی تجاری به سرپرستی استاندار همدان به کشور ازبکستان، پذیرش هیأت تجاری از ازبکستان و نشست با سفرای ایران در کشورهای سوئد، مجارستان و همچنین جلسات و همایش با سفرای کشورهای رومانی و عراق در ایران، حضور در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، حمایت از اعضا به صورت اجاره غرفه اشتراکی و برگزاری همایش معرفی توانمندی‌های استان با حضور رایزنان و نمایندگان مراکز تجاری کشورهای هدف و پیگیری تاسیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان همدان بخشی از فعالیت‌های اتاق بازرگانی همدان در حوزه بین‌الملل بوده است.
رئیس اتاق بازرگانی همدان افزود: از ابتدای دوره دهم اتاق طی 9 ماه موفق به برگزاری 10 جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی شدیم که این جلسات در مجموع 49 مورد مصوبه داشته و از این تعداد 3 مورد مصوبه ملی بوده است.
وی افزود: از ابتدای آغاز دوره دهم بخش زیادی از توان ما به تکمیل پروژه ساختمان اتاق تخصیص یافت که در این رابطه موفق شدیم پیشرفت‌های زیادی را در ساختمان شاهد باشیم.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان تصریح کرد: در اتاق بازرگانی همدان در مجموع 12 کمیسیون تخصصی مسائل فعالان اقتصادی را مورد بحث و بررسی قرار دادند، کمیسیون‌های 12 گانه از ابتدای دوره نهم مجموعا 57 جلسه برگزار کردند که این جلسات 198 مصوبه به همراه داشته و 695 فعال اقتصادی در این جلسات حضور داشته اند.
مرتضایی در ادامه در رابطه با فعالیت‌های آموزشی اتاق بازرگانی همدان خاطرنشان کرد: 24 دوره آموزشی تخصصی با مشارکت 3هزار و 778 نفر ساعت از جمله فعالیت‌های آموزشی اتاق بازرگانی بوده است.
در ادامه اعضا هیأت نمایندگان نیز به شرح دیدگاه‌ها و نظرات خود در راستای تسهیل و رفع موانع فعالان اقتصادی پرداختند.
رفع چالش‌های فعالان بخش خصوصی در راستای تحقق شعار سال، جذب تسهیلات تخصیص داده شده به استان، حل مشکل رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و مساعدت مدیران در ایجاد بندر خشک، ایجاد همدلی در بخش‌های مختلف دولت و بخش خصوصی جهت عبور از شرایط فعلی، تمکین از قانون و عدم تفسیر به رای برخی نهادها و مدیران و همچنین مسائل مربوط به مقررات زدایی و توقف دستورالعمل‌های خلق الساعه از مهم‌ترین مواردی بود که در نخستین دیدار اعضا هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی همدان با استاندار همدان در سال جدید طرح و مورد بحث و بررسی واقع شد.
استاندار همدان نیز در این نشست فعالیت‌های اتاق بازرگانی را از ابتدای دوره دهم تاکنون درخشان و قابل تقدیر برشمرد و بر لزوم برقراری بیش از پیش روابط تجاری اتاق بازرگانی با کشورهای دیگر، توسعه‌ تبادلات اقتصادی در سطح بین‌الملل و توجه ویژه به ظرفیت صادراتی و مزیت‌های نسبی استان تأکید کرد.
علیرضا قاسمی فرزاد افزود: در اتاق بازرگانی در سال 1402 اقدامات بسیار خوبی انجام شده و انتظار می‌رود در سال جاری نیز در انعقاد قرارداد، تعاملات اقتصادی و تجاری با دیگر کشورها همانند سال گذشته درخشان ظاهر شود.
به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی همدان، وی اظهار کرد: یکی از مصادیق شعار سال "جهش تولید با مشارکت مردم" بهره‌ گیری از ظرفیت فعالان اقتصادی در زمینه‌های تجارت، بازرگانی و تولید بوده و اتاق بازرگانی نیز نمایندگان بخش خصوصی و مردم هستند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: