صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از صادرات 29 هزار تن محصول گلخانه‌ای در استان خبر داد و گفت: سالانه 63 هزار تن محصول گلخانه‌ای در همدان تولید می‌شود.
به گزارش هگمتانه، شهرام پرورش با اشاره به صادرات محصولات گلخانه‌ای استان اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 29 هزار تن انواع محصولات گلخانه‌ای از استان صادر شده است.
وی با بیان اینکه 22 هزار تن گوجه‌فرنگی و 7 هزار تن فلفل دلمه‌ای به مقصد صادراتی اعم از کشورهای اوراسیا همچون روسیه و عراق، قطر و دبی صادر شده است افزود: با ایجاد پنج واحد بسته‌بندی (سورتینگ) در استان به دنبال تکمیل زنجیره تولید هستیم.
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: زنجیره تولید از توسعه گلخانه‌ها تا ساماندهی، تولید و سورت و بسته بندی را شامل می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه تولید سالانه محصولات گلخانه‌ای استان بالغ بر 63 هزار تن در مساحتی معادل 250 هکتار است تصریح کرد: سالانه‌ 5 میلیون و 200 هزار شاخه، نشاء و درختچه گل‌های زینتی در استان تولید می‌شود.
به نقل از فارس، پرورش خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده گلخانه‌ها مجهز به مسؤول فنی هستند و تمام مراحل تولید از کاشت تا برداشت زیر نظر مسؤول فنی انجام می‌شود همچنین اغلب گلخانه‌های استان با کد کیوآر قابلیت صادرات دارند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: